ATIK YÖNETİMİ VE DANIŞMANLIĞI

HİZMETLERİMİZ

ANA SAYFA / HİZMETLERİMİZ / ATIK YÖNETİMİ VE DANIŞMANLIĞI

Daha karmaşık iş yükleriyle başa çıkma ihtiyacı, bilişim teknolojileri donanımına yapılan harcamaları arttırmakta, emekli edilecek veya kullanım ömrünün sonundaki bilgisayar ekipmanlarına ne yapılacağı sorusunu gündeme getirmektedir.

Bilişim teknolojileri ekipmanlarının imhası veya kısaca ITAD, eskiyen ekipmanların nasıl ve nereye atılması gerektiğini konu almaktadır. Araştırmalar, bu ekipmanlarını düzenli olarak yenileyen işletmelerin, eski ekipmanlarını arızalanana kadar kullanan işletmelere göre daha düşük işletme maliyetlerinden faydalandıklarını göstermektedir.

Bilgisayar ekipmanlarınızı ister güncelliyor, yeniliyor veya imha ediyor olun, ITAD uygulamalarımız kuruluşunuzun bu elden çıkarma sürecine destek verecektir.

Ham maddelerin verimli bir şekilde kullanılması ve ziyan edilmemesi, GCL’nin geri dönüşüm felsefesinin temelini oluşturmaktadır. Müşterilerimize E -atık yönetimi ve ITAD hizmetleri sunarken, atığı azaltmak ve yeniden kullanmak temel ilkelerimizdir.


ITAD PROGRAMI


* Fiziksel inceleme ve piyasa değeri değerlendirilmesi

* Cihazların marka, model ve seri numaraları da dahil olmak üzere tüm bilgilerinin raporlanması

* Tüm hard disklerin imha edilmesi

* Yeniden kullanılabilecek ekipmanların bakımı ve tekrar satış için hazırlanması

* Cihazların en yüksek bedelle yeniden satılması


Kullanımı biten birçok ekipmanın hala piyasada bir satış değeri vardır, bu nedenle GCL müşterilerine en iyi getirinin sağlanması için çalışır.

Sürdürülebilirlik felsefemiz dahilinde, herhangi bir donanımı imha etmeden önce, cihazların yeniden kullanımı için tüm seçenekleri araştırmaktayız.                                            Tesisimizde çok eski ve tamir edilemeyecek durumda olan elektronik aletler içinse mevcut yasalar ve düzenlemeler dahilinde imha işlemi yapılmaktadır.  

GCL ayrıca uluslararası faaliyet gösteren geri dönüşüm şirketleri için Türkiye de çözüm ortağı olarak bu şirketlerin müşterileri için atık yönetimi hizmetini vermekte ve atıkların sorumlu bir şekilde dönüştürülmesini sağlamaktadır.